Skupština Novog Sada danas na sjednici bira novog gradonačelnika. Sjednicu obezbjeđuje velik broj pripadnika policije a okupio se i velik broj građana. Došlo je do sukoba građana i policije.
Policija nije dozvolila da na sjednicu skupštine grada Novog Sada uđu opozicioni odbornici nakon čega je došlo do sukoba građana i policije. Građani su policiju, koja je spriječavala ulaz u zgradu novosadske skupštine, gađali jajima. Nakon naguravanja koje je trajalo nekoliko minuta policija je potisnula građane dalje od zgrade skupštine.
Radio Slobodna Evropa je objavio da je policija, što nije uobičajeno, prilikom ulaska u zgradu lokalnog parlamenta pretresala i novinare. Protest ispred skupštine organizovala je lokalna novosadska opozicija. Na sjednici treba da bude potvrđena ostavka dosadašnjeg gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića kao i da bude izabran novi. Vladajuća koalicija predvođena Srpskom Naprednom Strankom za novog gradonačelnika predložila je Žarka Mićina odbornika liste “Aleksandar Vučić Novi Sad sutra”.
Đurić je ostavku podnio 28. januara nakon što je grupa huligana prebila nekoliko studenata u tom gradu. Huligani su tada izašli iz prostorija SNS u Novom sadu.
GERILA info