Nekoliko medija objavilo je da je ubijena žena prijavila nasilje koje je nad njom vršio nevjenčani suprug. Nizama Hećimović je četiri dana prije nego što je ubijena prijavila nasilnika. Sud u Gradačcu odbio je da Sulejmanoviću izrekne mjere zabrane približavanja žrtvi.
“Odbacuje se zahtjev MUP-a TK za izricanje predložene zaštitne mjere zabrane uznemiravanja i uhođenja osobe izložene nasilju i zaštitna mjera približavanja žrtvi nasilja, te se postupak obustavlja“, piše u presudi sudije Lejle Numanović.
Sulejmanović je pored nevjenčane supruge ubio još dvoje ljudi, takođe jer su ga nekada prijavljivali policiji.
Ključno pitanje koje se nakon svega postavlja jeste da li se u Bosni i Hercegovini isplati prijavljivati nasilje, krivična djela i različite protivzakonitosti.
O ovoj temi u okviru teme o femicidu Gerila info je zajedno sa TV Slon iz Tuzle razgovarala sa više relevantnih sagovornika. Sve njihove riječi i tvrdnje na žalost dobile su potvrdu još jednim užasnim slučajem femicida u Bosni i Hercegovini. Naši sagovornici su upravo isticali da žene postanu žrtve ubistva kada se odluče da prijave nasilje i tako pokušaju da se odbrane od nasilja. Na žalost u ovoj zemlji očigledno je nema ko da im pomogne. A za propuste niko ne odgovara. Pogledajte kratki video o femicidu u BiH.