U nastavku suđenja Davoru Dragičeviću, po tužbi za klevetu koju su protiv njega podigli Dragan Lukač, Darko Ilić i Darko Ćulum pred sudom su svjedočili policijski inspektor Bojan Karanović i Alen Kukić.
Kukić je svjedočio na okolnosti snimaka sa video nadzora u ulici Velibora Janjetovića Janje. On je potvrdio da je na molbu Đorđa Rađena a kasnije i policajaca skinuo snimke “kako bi pomogao u rasvjetljavanju slučaja pljačke kuće u vlasništvu Đorđa Rađena”. Rekao je, odgovarajući na pitanje advokata Dragana Tolimira, da on ne zna da li su snimci brisani kao i da u vrijeme kada je “skidao” snimke sa dva objekta u ulici Velibora Janjetovića Janje na Laušu nije znao za nestanak Davida Dragičevića.
Kukić je potvrdio i da je u sklopu istrage ubistva Davida Dragičevića bio u pritvoru 41 dan kao i da se protiv njega, u predmetu ubistvo Davida Dragičevića, vodi postupak pred Sudom BiH ali da ne zna kakav je njegov status u tom predmetu. Zbog toga je tražio da ne svjedoči u predmetu koji Lukač, Ilić i Ćulum vode protiv Dragičevića što je Sud odbio dozvoljavajući mu samo da uskrati odgovore na neka pitanja.
“Tužena strana tvrdi da je vršen je neovlašten pristup kamerama a da su policijski službenici učestvovali u zataškavanju i prikrivanju dokaza u slučaju ubistva Davida Dragičevića”, rekao je advokat Davora Dragičevića, Dragan Tolimir.
Svjedok Bojan Karanović, policijski inspektor u P.S. Lauš Banjaluka, svjedočio je na okolnosti istrage krivičnog djela krađa koje je prijavio Đorđe Rađen. Karanović je rekao da je Rađena upoznao kada je on došao da prijavi krađu kao i da je tada memorisao njegov broj telefona.
Potvrdio je da mu je Rađen slao snimak na kojem se vidi kako N.N. lice hramljući ulazi i izlazi iz dvorišta kuće ali i da mu je Rađen slao poruke kojima na kao mogućeg provalnika upućuje na Davida Dragičevića.
“Ja nisam imao vremena da se posvetim istrazi te krađe jer je predmet nakon nekoliko dana oduzet od nas i proslijeđen dalje“, rekao je Karanović.
Karanović je potvrdio da je kao svjedok dao izjavu u Upravi krim policije u predmetu ubistva Davida Dragičevića ali da nikada kasnije nije davao nikakve izjave bilo kojem tužilaštvu.
Odbrana je, kao zanimljivu činjenicu, navela da je rukovodstvo MUP-a Republike Srpske na spornoj konferenciji za medije koristilo iste navode koje je koristio Đorđe Rađen, opisujući Davida Dragičevića, u porukama poslatim Bojanu Karanoviću.
Punomoćenik Dragana Lukača, Darka Ilića i Darka Ćuluma, Bojan Mikanović naveo je da je svjedočenje Bojana Karanoviće nerelevantno u predmetu koji se zbog kelvete vodi protiv Dragičevića.
Dragan Lukač, koji je u vrijeme stradanja mladića iz Banjaluke bio ministar unutrašnjih poslova, Darko Ćulum, u isto vrijeme direktor Policije RS-a, i Darko Ilić, tada načelnik Uprave za organizovani i teški kriminalitet, tužili su Davida Dragičevića, oca ubijenog Davida, za klevetu. U zajedničkoj tužbi koju su podnijeli 2018. godine, njih trojica od oca ubijenog Davida Dragičevića po osnovu nadoknade zbog klevete traže ukupan iznos od 24.000 konvertibilnih maraka – svaki po 8.000 KM.
Oni ga tuže jer ih je u javnim nastupima prozivao da su saučesnici u ubistvu njegovog sina.
Nastavak ročišta zakazan je za 27. april. Tada se očekuje svjedočenje Želimira Lepira, bivšeg glavnog tužioca OJT Banjaluka. Sud, za sada, nije uspio da mu uruči poziv za svjedočenje jer mu je poziv umjesto na srbačku slao na banjalučku adresu. Sud je danas donio Rješenje kojim se Đorđe Rađen, ipak, obavezuje na svjedočenje.
GERILA info