Banjalučko preduzeće Akvana nalazi se u dugu od oko 10 miliona KM, a svakim danom izlaze novi dokazi na koji način se gazdovalo ovom firmom.
Gerila je došla u posjed nove dokumentacija koja otkriva kako su utrošene hiljade maraka novca građana u Javnom preduzeću „Akvana vodeni park“ d.o.o. Banjaluka.
Naime, usluge košenja godišnje su plaćane 2.400 maraka fizičkom licu koje je zaposleno u banjalučkoj Toplani.
- tekst se nastavlja ispod oglasa-
-Ovako se radilo godinama, a Mirku Filipoviću inače zaposlenom u banjalučkoj „Toplani“ plaćani su iznosi od po 800 maraka i to u više navrata tokom jedne sezone. Posebno je zanimljivo da je Filipoviću prošle godine isplaćeno u tri navrata po 800 maraka, te jednom 400 maraka za košenje travnate površine, iako se zna da je upravo prošla sezona bila najlošija zbog epidemioloških mjera i pandemije- izjavio je sagovornik Gerila.
Posebno je zanimljiv ugovor o djelu koji je sačinjen između JP „Akvana vodeni park“ d.o.o. Banjaluka i fizičkog lica Mirko Filipović, mehaničara alatnih mašina.
Tako se u članu 1. Ugovora Filipović obavezuje da vrši poslove održavanja zelenih površina (cca 27.000 kvadrata) za vrijeme pripreme i trajanja sezone kupanja na otvorenim bazenima vodenog parka.
Cijena usluge je feining po kvadratu.
Međutim u zapisniku je umjesto početno ugovorenih 27.000 kvadrata konstatovana nekoliko puta veća površina, pa je tako navedeno 80.000 kvadrata.
Na osnovu zapisnika, Filipoviću je u više navrata isplaćen iznos od po 800 maraka, a jednom 400 maraka. Ovi iznosi isplaćeni su prošle godine u vrijeme kada Akvana gotovo da i nije radila zbog pandemije virusa korona.
Isto fizičko lice Mirko Filipović navodi se i u dokumentaciji Akvane i prethodnih godina da je vršilo održavanje zelenih površina oko bazena u vodenom parku.
Gerila saznaje da je JP Akvana u vrijeme angažovanja Filipovića pored svojih radnika imala i skupocjene tzv. sjedeće kosilice, pa se sa razlogom postavlja pitanje zašto je bivša uprava na ovakav način trošila novac građana.
GERILA info