Večernje Novosti dale su otkaz novinarki Vojislavi Crnjanski Spasojević. Ona je otkaz dobila nakon što je instagramu objavila fotografiju sa protesta sudenata u Beogradu.
Vojislava Crnjanski Spasojević dobila je otkaz nakon protesta studenata ispred Pravnog fakulteta u Beogradu. Ona je fotografiju sa protesta objavila na svom privatnom instagram profilu.
Crnjanski Spasojević, inače, nagrađivana je novinarka sa višegodišnjim novinarskim stažom u Srbiji. U Novostima radi četrnaest godina. Mediji u Srbiji navode da je ona novinar Novosti sa najviše objavljenih tekstova. Zvanično obrazloženje Novosti je da je otkaz dobila zbog slabog radnog učinka. Kompaniji Večernje Novosti poslali smo pitanja u vezi sa otkazom Crnjanski Spasojević. Odgovore ćemo objaviti kada i ukoliko ih dobijemo.
U međuvremenu, na javnom medijskom servisu Srbije, Radio Televiziji Srbije danima traje tiha pobuna radnika. Radnici ove medijske kuće su transperntom, na nedavnom protestu ispred RTS-a, pružili podršku studentima. Novinar te kuće iz Novog Sada Milan Srdić uputio je otvoreno pismo rukovodstvu i uredniku te televizije Nenadu Lj. Stefanoviću. On u tom pismu podsjeća urednika da RTS ne objavljuje materijale koje im šalju dopisnici iz Novog Sada i pita zašto se na javnom servisu ne mogu čuti stavovi srpskih studenata.
“Naš informativni program ne liči više na balansirani javni servis već sve više na žutu štampu ali, da, izvinite na toj žutoj boji. Možda Vas podseća na emisiju Ćirilica, kada je predsednik jedne države ponovo prozivao Vašeg novinara da je žut, da žući ne može biti i da je oduvek bio žut. Znate da to nije prvi put da je javno uradio. Samo Vi znate šta nije bilo javno i koliko ste poziva i od koga dobili zbog tog oduvek žutog novinara“, piše, između ostalog Srdić.
U međuvremenu, u Srbiji je nastavljena blokada škola i fakulteta. Studenti su dobili bezrezervnu podršku rektorata Univerziteta u Beogradu. Rektor tog univerziteta Vladan Đokić rekao je da su beogradski fakulteti spremni da rade duže kako bi sve što je propišteno zbog blokada bilo nadoknađeno.
U blokadi je, i dalje, veliki broj šlola u Srbiji. Učenici dobijaju podršku prosvetnih radnika. Prema podacima Ministarstva prosvjete Srbije nastava se održava u 97 odsto škola u Srbiji dok je prema podacima Sindikata potpuna ili djelimična obustava nastave zabilježena u više od 50 odsto škola kao i da se taj broj povećava.
GERILA info